Listopad 2016

Týden na „drogách“ III – vysílání svérázné televize pokračuje

První týden druhého týdne na drogách (zní to sice trochu divně, ale fakticky je to v pořádku) vpadl do mého života jako blesková povodeň splašků. Začalo to jako nevinný „hec“ se soucitným podtextem a skončilo jako časožrout ne nepodobný Otesánkovi. Mám samozřejmě na mysli to mé „výtvarné“ zpracování s výpravou, která si nezadala s mnohými „takytelevizemi“, jimiž se to v pozemním vysílání jen hemží. Vždy se mi vybaví taková ta devadesátková euforie, když někdy omylem přepnu na ovladači nesprávné číslo kanálu. Přidat do svých videí patetickou věštbu z lógru nebo banální křížovku, mohu do terestriálu taky.

Dlužno přiznat, že v období prvního druhého týdne jsem byl slaměný vdovec, takže mě rozsah nového „klikacího koníčka“ s multimediálním pozadím až tak netrápil, jenže návrat manželky s Imperátorem se nezadržitelně blížil a takové to:
„Drahá, mám teď nové hobby, víš? Nejenže chodím do Chrámu, ale teď také denně natáčím, pak to stříhám… A taky se tím společensky znemožňuji, což pro tebe znamená jediné – začni chodit kanály. Děkuji za pochopení.“
Jeden nemusí být velký myslitel, aby věděl, že toto by stoprocentně znamenalo jednosměrnou jízdenku do limbu. Kuchyňským válečkem rozražená lebka není to, co bych teď zrovna potřeboval. S tím by se totiž blbě dělaly kliky a na ničem jiném přeci nezáleží, víme?

A tak druhý týden třetího týdne na drogách začal komorněji, ale o to více nápaditěji, což se mi zanedlouho zase vymkne kontrole… To koneckonců nechť posoudí laskavý divák sám.

8. Správně zvolené místo je základ!

„Průkopníkem slepých uliček.“

Každý si musí najít nějaké to místo, které jako by se narodilo pro činnost, kterou tam hodlá provádět. V mém případě se jedná o kliky. Dá se říct, že jsem jej dnes našel?

Použitá hudba: Michett, Creative Commons BY


9. Dobrá rada je základ aneb žádný učený k zemi paže neohnul

„Neuspěl u nejpovolanějších z povolaných.“

Devátý den Velkostatkářovy výzvy – 21 dnů po 35 klicích. Rozhodl jsem se zajít si pro radu, jak správně #fettovatkliky a neumřít přitom, k nejpovolanějším z povolaných. Jenže ono to s nimi není tak jednoduché. A tak se s tím peru dál. Sám.

Použitá hudba: Michett, Creative Commons BY-NC-SA


10. Společenské znemožnění v jižních Čechách

„V Českých Budějovicích by chtěl dělat kliky každý.“

Desátý den – to bylo něco. O mé (a Velkostatkářově) schopnosti se začíná mluvit. Zejména v jižních Čechách. Proto jsme využili vlny aktuálního zájmu a jeli se předvést. Na choreografii je ještě nutné drobně zapracovat, nicméně dnešek vejde do dějin coby estrádní vystoupení na téma „dva trotlové na českobudějovickém náměstí“.

Použitá hudba: Michett, Creative Commons BY-NC-SA


11. Spartská touha

„Slibem nermoutí.“

Jedenáctý den Velkostatkářovy výzvy – 21 dnů po 35 klicích. To už je velký příslib – jsem koneckonců za polovinou, a tak už tu „káru“ do konce dotáhnu. (Nebo se na to konečně „vybodnu“ – slib byl dán, což může docela dobře postačit.)

Je to takové malé symbolické „ohlédnutí“ za mým letošním závodním kalendářem. A navrch jeden bonusový příslib.

Použitá hudba: Michett, Creative Commons BY


12. Stromy jsou důležité – „od kolébky po rakev“

„Pětatřicetkrát dřevění.“

Příroda prý nabíjí. Ale kdo ví, zda to není jen dobře zmáknuté PR chronických tuláků krajinou? Dvanáctý den byly poslední dva kousky Velkostatkářovy vyzývavé číslovky více než se sebezapřením. Ale jsem tu stále a nekončím, takže na té „špalkové energii“ možná něco bude.

Použitá hudba: Michett, Creative Commons BY


13. Kliky nejsou vše a závislost není jen jedna

„Vypaluje si zobák na dohled Nové radnice.“

Kliky jsou fajn fet, nicméně tabák je tabák. Máme tu třináctý den Velkostatkářovy výzvy, 21 dnů po 35 klicích. Denně opakovaná činnost po dobu tří týdnů se prý stává návykem, takže není od věci začít se poohlížet po „substituční léčbě“ až to na mě dolehne silou nebývalou.

Použitá hudba: Michett, Creative Commons BY


14. Prubířský kámen bezdomovcův

„Hodlá se ubytovat pod »Highway to Hell«.“

Uzavírám druhou třetinu Velkostatkářovy výzvy (21 dnů po 35 klicích) a má závislost se stává neudržitelnou. Jsem připraven… Sedmý den výzvy jsem si našel místo posledního odpočinku. Substituční droga, která oddálí nezadržitelný konec, byla vyzkoušena včera. Jako správného feťáka mě nepochybně čeká období života pod mostem. Ten už mám taky. Jsem smířen…

Použitá hudba: Michett, Creative Commons BY


Má to pokračování…

 


Pošlete svůj názor autorovi
Kdyby mi někdo před rokem dvěma třemi čtyřmi lety řekl, že jednou budu chodit do fitka, kde budu absolvovat rozličné pohybové aktivity s osobním trenérem i bez něj, hystericky bych se mu vysmál.

Číst od první kapitoly …

Twitter @KultTurista

sobota, 20. červen 2020
Nejsem z cukru, ale ani zlý vodník Kebule. Ovšem když jsem si naplánoval, že dnes je ten den, kdy po 20 letech začnu opět jezdit na kole, začal jsem jezdit na kole – liják neliják. 😈 Na začátek snad něco pohodového, takřka „kolem komína“, že? Dal jsem bicyklu Šanci. 100 km. 💀

neděle, 14. červen 2020
Ten pocit, když člověk všechno nasadí, srovná, utáhne a pak s pocitem dobře vykonané práce si při úklidu krabic říká: „Hmm, k čemu asi jsou tyto čtyři dílky?“ Mno – rozborku je potřeba také natrénovat aneb montujeme poprvé příčníky. 😈 #nebudutodelat

sobota, 13. červen 2020
Šli jsme přes ni už mnohokrát, ale nikdy nebyla cílem „lovu“. Až dnes. Tumáš, mladej, odznáček! Zkamenělá Tanečnice. Bylo to krásných 16 kilometrů. 😈 #dětijsouradost #ttisícovky

Sledovat @KultTurista

Reklamní chlívek

TOPlist