Prosinec 2018

A šlus! (Jateční) bilancování VI

Přitom to bylo jen pár dnů, pár mizerných dnů, s bídou týden… A přesto to stačilo. Stačilo na tu „proměnu“. Těžce se dýchá, nafouklý břich se drze dohaduje s opaskem o kótu, kterou je již pěkně dlouho nepoužívaná dírka, načež pádnými argumenty sežraných hor jídla vítězí. Není se proto čemu divit, že se jeden pro jistotu průběžně udržuje v mírném alkoholovém opojení – snad aby zaplašil ty myšlenky? Vánoce a související konec roku jsou už holt takoví. Tomu, že jsem se (tu více, tu méně úspěšně) hýbal, aktuálně nenasvědčuje nic. Zhola nic. Snad jen ten kalendář s číslovkou 2019 a v něm houfně zaškrtané víkendy s poznámkami ne nepodobajících se šifrám – HV, BR, MR, B7… (SR tam už není.) Popravdě všechny Horské výzvy, Barbarian Race, MAD RACE jsou zatím tak daleko, že je lze s klidem považovat za mlhavé snílkovy chiméry, které se mohou rozplynout, než by jeden řekl tuk. Mnohem pádnějším důkazem mých pohybových aktivit jsou nedávno před klávesnici odložené sportovní hodinky čekající na nabití.

Co v nich je?

„Kdyby mi někdo před čtyřmi lety řekl, že jednou budu chodit do fitka, kde budu absolvovat rozličné pohybové aktivity s osobním trenérem i bez něj…“ Vlastně ne, to už tu bylo. Navíc už to není pravda.
Jinak. Kdyby mi někdo před čtyřmi lety řekl, že jednou ročně naběhám a po horách nachodím přiznanou tisícovku kilometrů s převýšením třech Everestů nebo chcete-li více než šestnácti Sněžek, hystericky bych se mu nevysmál, ale rovnou objednal sako s dlouhými rukávy a pobyt celu s polštáři na zdech. Povídejme však o tom víc mému vnitřnímu extrémistovi.

Bude hůř… Nebo líp? Fuj, žádné politikaření. Hůř bude! A ne, že ne.

Pošlete svůj názor autorovi




Dalibor „tt“ Hellebrant

Kdyby mi někdo před rokem dvěma třemi čtyřmi pěti šesti sedmi osmi devíti desíti jedenácti lety řekl, že jednou budu chodit do fitka, kde budu absolvovat rozličné pohybové aktivity s osobním trenérem i bez něj, hystericky bych se mu vysmál.

Číst od první kapitoly …

Licence obsahu

Obsah těchto stránek je od 28. 12. 2023 k dispozici s licencí Creative Commons BY-NC-SA.

X Twitter @Kultturista

sobota, 21. únor 2026
Takové malé ohlédnutí za „PSYtulkami“, kdy jsem z důvodu různých povodňových uzávěrek v Beskydech jezdil na Vsetínsko, odkud jsem rázně razil do okolí. Třeba v rámci tréninku na Špacír… Filka i Cáb jsou lásky, víme? 😏 youtube.com/shor­ts…

pátek, 20. únor 2026
Horská prasečina, osobní beskydské „vyhlazení“. Z Ostravice k SK hranicím a zpět. Přes Lysou horu i Smrk. 🖤 Když jsem před lety tuto trasu vymýšlel, měla necelých 50 km. Tato verze z LH směru je o krásných 64 km dálkových a 3 km výškových. 😏 #Beskydy www.youtube.com/shorts…

středa, 18. únor 2026
Mechová zákoutí i padlá stromoví,
je to takový malebný hraniční „svět“ –
kozí stezky, co nohám strmě napoví,
proč sem chodím klid lesu závidět.
— Polomskému hřbetu

neděle, 15. únor 2026
Takové to včera bylo. Ta samota! 😏🌲 #Beskydy youtube.com/shor­ts/kTlBgb7d2Hg

sobota, 14. únor 2026
Mlhavá Okolomná! Niterní lety mistrovsky vybroušená trasa. Polomský hřbet je moje beskydská dvojka až trojka. (Trojka v případě, že jsem zrovna na Čertově mlýně.) 😏 Abfahrt srůstat! #ploužímlitr

pátek, 13. únor 2026
Liduprázdný Štramberk, počasí takřka jarní. Mladý pán vyfoukán, lesknoucí se na slunci… 🐕 Více než povedený den. 🖤 #sheltie

Sledovat @KultTurista

Reklamní chlívek