Prosinec 2018

A šlus! (Jateční) bilancování VI

Přitom to bylo jen pár dnů, pár mizerných dnů, s bídou týden… A přesto to stačilo. Stačilo na tu „proměnu“. Těžce se dýchá, nafouklý břich se drze dohaduje s opaskem o kótu, kterou je již pěkně dlouho nepoužívaná dírka, načež pádnými argumenty sežraných hor jídla vítězí. Není se proto čemu divit, že se jeden pro jistotu průběžně udržuje v mírném alkoholovém opojení – snad aby zaplašil ty myšlenky? Vánoce a související konec roku jsou už holt takoví. Tomu, že jsem se (tu více, tu méně úspěšně) hýbal, aktuálně nenasvědčuje nic. Zhola nic. Snad jen ten kalendář s číslovkou 2019 a v něm houfně zaškrtané víkendy s poznámkami ne nepodobajících se šifrám – HV, BR, MR, B7… (SR tam už není.) Popravdě všechny Horské výzvy, Barbarian Race, MAD RACE jsou zatím tak daleko, že je lze s klidem považovat za mlhavé snílkovy chiméry, které se mohou rozplynout, než by jeden řekl tuk. Mnohem pádnějším důkazem mých pohybových aktivit jsou nedávno před klávesnici odložené sportovní hodinky čekající na nabití.

Co v nich je?

„Kdyby mi někdo před čtyřmi lety řekl, že jednou budu chodit do fitka, kde budu absolvovat rozličné pohybové aktivity s osobním trenérem i bez něj…“ Vlastně ne, to už tu bylo. Navíc už to není pravda.
Jinak. Kdyby mi někdo před čtyřmi lety řekl, že jednou ročně naběhám a po horách nachodím přiznanou1 tisícovku kilometrů s převýšením třech Everestů nebo chcete-li více než šestnácti Sněžek, hystericky bych se mu nevysmál, ale rovnou objednal sako s dlouhými rukávy a pobyt celu s polštáři na zdech. Povídejme však o tom víc mému vnitřnímu extrémistovi.

Bude hůř… Nebo líp? Fuj, žádné politikaření. Hůř bude! A ne, že ne.

Zatímco vnitřní extrémista je nabitý energií a odhodláním příští rok mou chatrnou schránku ještě více zdecimovat, můj vnitřní pisálek je naopak s vůlí na vážkách. (Úplně slyším bouchání šampaňských v domácnostech zlých jazyků.) Žádný strach, můj „slovotepec“ naštěstí není kýčovitá popová hvězda, aby oznámil teatrální odchod jen proto, aby se zanedlouho vrátil s famózním comebackem, po kterém za pár měsíců ani pes neštěkne. Nikam se nejde, nepřestává! Nicméně na druhou stranu si budou články dávat více na čas. Rok už se nebude dělit na měsíce, přičemž každý měsíc na alespoň jeden příspěvek, bude to prostě rok… Můj šuplík má ještě pár témat, která jsem dosud nezpracoval. I nějaká ta nesestříhaná videa.

Tak to bychom měli, nezapomněl jsem na něco?

Samozřejmě, že ano, co by to bylo za „bilancování“ bez nějaké té drobné statistiky? Tady je.

  • 4 roky písmenek blogísku o koninách bez koní
  • 1 ukončené období návštěv Chrámu a 1 období bez něj
  • přiostřené sázky
  • 19 absolvovaných OCR závodů
  • 11 sestříhaných videí z oněch závodních spektáklů
  • 87 napsaných článků (uf, to bylo o fous)

Ještě jsem na něco zapomněl? Samozřejmě, přece na toho jednoho pitomce, který za tím vším stojí.

1 Přiznaným kilometrem je myšlen ten, který byl exaktně změřen. Naproti těm kilometrům, které se vyskytovaly kupříkladu na 68kilometrových trasách, přičemž hodinky „zcepeněly“ na čísle 35.

 


Pošlete svůj názor autorovi
Kdyby mi někdo před rokem dvěma třemi čtyřmi lety řekl, že jednou budu chodit do fitka, kde budu absolvovat rozličné pohybové aktivity s osobním trenérem i bez něj, hystericky bych se mu vysmál.

Číst od první kapitoly …

Twitter @KultTurista

úterý, 16. duben 2019
Jednomu dal krutě zabrat 13km OCR závod, druhá při 20km túře zjistila, že na páteční plánovanou „horskou prasečinu 522526“ aktuálně nemá. Zatraceně, jaká hrozivá choroba obchází to mé kdysi tak tvrdé jádro parťáků? Strašlivá „absentus kondicia“! Není to nakažlivé? Mám strach…

pátek, 12. duben 2019
„Ještě, že je dnes pátek.“
„Jako by to něco znamenalo…“
„Znamená. Budou to krásné dva dny, kdy tě při práci nebudou nesmyslně rušit kolegové.“
 
Takové ty #kancelářskéetudy hořících termínů.

pondělí, 8. duben 2019
Energie ze včerejšího „spacerku“ v Polsku zůstává. Milé #pondělí, nikdy jsem se tě nebál, ale dnes okolo mě choď po špičkách – převálcuji tě jako nikdy před tím! facebook.com/ra­ce.barbarian…

Sledovat @KultTurista

Reklamní chlívek

TOPlist