Duben 2015

Intermezzo: Hrajeme si!

Člověk by netušil, že kromě samotného mučícího prostoru Chrámu činek a tyčinek skýtá i samotné „zákulisí“ nemálo možností ke kulturnímu vyžití. I zde lze hrát spoustu her. Než si je začneme jednu po druhé představovat, pro připomenutí můžeme uvést i několik známých her z mučícího prostoru, abychom věděli, v jakých kruzích se pohybujeme. Mohou to být například soutěže „o nejpovedenější držkopád z běžeckého pásu“, „ploténko z páteře ven“ (ta se hraje na veslovacím trenažéru) nebo „či-činkové kvílivé kloubení“. Tyto hry všichni víceméně asi známe, nyní si však rozeberme v odborných kruzích méně zmiňované kratochvíle ze zákulisí.

Hra na Alzheimera

Oblíbená hra, která spočívá v tom, že si nezapamatujete číslo skříňky, do níž jste před cvičením odložili své civilní svršky, a chodíte od jedné k druhé, přičemž za smutného krčení ramen rozehráváte jeden zámek za druhým a dostáváte stále tutéž zamítavou odpověď. (Ve Chrámu, kam docházím, jsou totiž moderní zámky na kartu, které hrají zamykací a odemykací melodii.) Tuto nápaditou hru může zpestřit „zátylek“ (má vypracovaná ramena a pak hned hlavu, krk skutečně absentuje), takzvaný žolík, který vás „medově osloví“, co to jako pohledáváte u jeho skříňky. Ještě jsem tuto hru nehrál, ale všiml si, že bývá docela oblíbená.

Ruleta

Tato hra se vyhrává, když po přiložení kartičky zámek uzavřené skříňky (správné skříňky, ruleta se s výše uvedenou nekombinuje) odpoví houkáním ne nepodobným policejnímu autíčku z vietnamské tržnice na dvě AA baterie. A neodemkne se. (Na první poslech se nejedná o obvyklý zaseknutý kus oděvu.) Stále přikládáte kartičku, zámek stále houká, přičemž při této melodii můžete hru doplnit o umělecký dojem střídáním různých grimas na téma „proč zrovna já“. Zdali vás krupiér po rozbití ruletového banku nechá odnést si domů celou skříňku, to jsem zatím nezjistil. Asi se mi to podaří ve chvíli, kdy mi padne černá 126.

Hra na prase

Tato hra obvykle začíná rostoucím znechucením spolu s počtem takzvaně na Adama se producírujících zástupů v přeplněné šatně, kdy se ze sprch se ozývá radostné výskání – jako by tam byly rozverné školačky. Po této iniciaci bleskově ze sebe strháte propocené svršky po pohybové aktivitě a podobně bleskově vklouznete do civilu a ještě rychleji opouštíte šatnu, Chrám činek a tyčinek, nasedáte do vozu a mizíte domů. Hru zakončuje rituální spálení znesvěceného civilu – u nás šťastnějších v krbových kamnech, jinak též ve vaně za pomoci benzínu. (Zde se důrazně nedoporučuje toto zakončení praktikovat v akrylátové vaně, litinová nevadí.)

Tuto hru jsem už jednou proti své vůli s lehce obměněnou iniciací hrál – člověk se takto svlékne, okolo pasu ručník, chce zamířit do sprchy a ten … zámek skříňky se nechce zamknout! Můžete to zkoušet znovu a znovu, ale brzy se to omrzí. Это техника! A vzhledem k tomu, že je šatna docela plná, ponechání nezamčených věcí bez dozoru a ani pokus o „přesypání“ do skříňky vedle nepřipadá v úvahu…

Netýkavka, holubička a kanec

Tato hra se s výše uvedeným prasetem přímo vylučuje, jelikož základem je rozlitá voda při cestě do sprch. Cílem je projít celou trať až ke sprchám, kde vítěz (netýkavka) jakoukoliv změnu adheze nezaznamená, holubička své štrádování doplní o baletní kreaci na téma „poprvé na ledě“ a kanec se svou touhou nalézt rypáčkem žaludy pod kachličkami podlahy prohrává. Osobně zatím operuji na úrovni holubičky.

Podsvinče

Jak již název napovídá, tato hra má něco společného s hrou na prase. Pointou je návrat ze sprchy, kde byl smyt všechen ten bordel, který tělo vyplavilo při cvičení. Pak hrábnete do přihrádky v tašce pro čisté spodní prádlo a…
A ono tam není!
Celkové znechucení lze „umělecky“ vylepšit vymyšlením vhodného komentáře k dané situaci. Když jsem si jednou střihl podsvinče, úplně jsem viděl, jak se nade mnou zhmotňuje komiksová bublina „sklerotický kastrát samce tura domácího“, aby si ji všichni mohli přečíst.

Výše uvedený výčet kratochvílí jistě není konečný a budu jej dále doplňovat. A doufám, že častěji v divácké formě. Potenciál Chrámu je totiž nevyčerpatelný a fantasmagorii se meze nekladou.

 


Pošlete svůj názor autorovi
Kdyby mi někdo před rokem dvěma třemi čtyřmi lety řekl, že jednou budu chodit do fitka, kde budu absolvovat rozličné pohybové aktivity s osobním trenérem i bez něj, hystericky bych se mu vysmál.

Číst od první kapitoly …

Twitter @KultTurista

úterý, 14. červenec 2020
Na sběr tisícovek v Beskydech to sice nemá, ale když byl odpoledne prostor, vyrazili jsme s mladým poprvé spolu na kolech „okolo komína“. Příjemných 12 kilometrů na rozehřátí. Šlo to dobře. Příště navýšíme o další desítku. 😈 #dětijsouradost

čtvrtek, 9. červenec 2020
Jen tak se s kolegy odpoledne po práci krátce projet. Usmívající se čertík 900 m výškových s 26 km dálkovými. Se stoupáky si v Beskydech rozumím, ale ty sjezdy, ty sjezdy. 💀 #ttrénink

pondělí, 6. červenec 2020
Spotify mi napsalo e-mail. „Release Radar zachytil novou hudbu tvých oblíbenců! Nechybí ani Traktor.“ A kdo dnes nasral vás? Já ti dám oblíbence, ty malý hajzle! 🤣

Sledovat @KultTurista

Reklamní chlívek

TOPlist