Leden 2015

Přiostříme to!

„Ty že budeš chodit do Chrámu činek a tyčinek?“ Rozchechtal se Velkostatkář, když jsem se nepozorně prořekl. „To ti tak žeru!“
„No ano, je to možná výsledkem mého totálního pomatení mysli, ale spíše je to i svým způsobem revolta vůči vám, perverzním výživářům, protože si myslím, že to musí jít i trochu jinak – prostě po mém.“ A ledabyle jsem ukázal k jeho kuchyňce, kde již čekaly nachystané krabičky, které ovládají mysl i tělo lidí, kteří propadli „zdravému životnímu stylu“. A hned vedle krabiček stály barely s různým muskulaturním zdobením a nápisy jako „power“ (naštěstí ne white), „energy“, „massive“ a tak všelijak.
„To nedáš, ono to chvilku půjde dolů, ale pak se to zastaví a ještě rád sáhneš po těchto věcech, nebo to vzdáš,“ snažil se mě pozitivně motivovat Velkostatkář.

Chvilku jsme se tak dohadovali a různě pošťuchovali, načež výsledek na sebe nedal dlouho čekat, uzavřeli jsme sázku, kterou jsem ve večerním rozmaru sepsal nějak takto…

Já, níže podepsaný „Kult Turista“ místopřísežně prohlašuji, že přistupuji na nekalou výzvu svého chlebodárce Velkostatkáře, který výrazně pochybuje v mou vizi vlastní chabé tělo zpevniti, jeho otylosti ukrojiti a i jinak zdokonaliti v ostravské mučírně s nevinným názvem Chrám činek a tyčinek. Tam se o to budu pokoušeti po dobu jednoho roku.

Tímto se dále zavazuji k pravidelným návštěvám zmíněné mučírny v minimálním rozsahu 8 měsíčně po celé období výše zmíněného roku – z tohoto rozsahu jsou milostivě vyjmuty nemoci, dovolené a případné hexenšusy související s vyhřezlou meziobratlovou ploténkou mé chatrné schránky tělesné.

Bude-li má vůle slabá a výše uvedené nesplním, povinuji se tímto sumu veškerého investovaného obnosu vstupního, kterou jsem sám vytáhl ze svého měšce, ještě jednou v téže hodnotě svému chlebodárci do koruny na dřevo vysázeti, aby za ni koupil například brav nečistý a sprostou žranici pro kolegium líné uspořádal.

K tomu mi dopomáhej kdokoliv potřebný.

A je to! Vzhledem k tomu, že roční permanentka není z levného kraje a něco i sežere ten protiva Leoš, který si na mě jistě již připravuje své zvrhlé cvikové choutky, nezbude mi než to zvládnout, jinak se se zlou potážu. Manželka mě nejspíše odkopne, Imperátor zavrhne jako pro své vlastní rozvíjení nevhodný vzor, Velkostatkář se mi vysměje a mně nezbude než po zbytek svého zpackaného života chodit kanály.

A to je pane motivace. Má černá budoucnost nemohla být růžovější.

 


Pošlete svůj názor autorovi
Kdyby mi někdo před rokem dvěma třemi čtyřmi lety řekl, že jednou budu chodit do fitka, kde budu absolvovat rozličné pohybové aktivity s osobním trenérem i bez něj, hystericky bych se mu vysmál.

Číst od první kapitoly …

Twitter @KultTurista

pondělí, 18. únor 2019
„Poctivého nepálí, hloupý to necítí a svině nepřizná.“
A blbec se lekne a rozleje to! (Nic, jen jsem si ohříval k večeři zbytek polévky.) #jentak

neděle, 17. únor 2019
Člověk zajede koupit matraci, aby pak s tím 35kilovým „válcem“ na rameni kráčel do 6. patra. Myslím, že je čas zase cvičit ruce, ramena a střed těla, protože takto to rozhodně nevypadalo.

sobota, 16. únor 2019
Sehnat k sobě „sebevražedného atentátníka“ pro noční horskou „prasečinu“ je stále těžší, tak jsem si šel alespoň „zaběhat“. Letos víceméně poprvé. Vivaldi by měl radost! Výběh na jaře, návrat na podzim, pot jako v létě. A radost z 20km výkonu? Ta je u ledu v zimě. #zpátkydoformy

Sledovat @KultTurista

Reklamní chlívek

TOPlist