Únor 2015

Mé neohrabané prostné

Má druhá návštěva Chrámu proběhla v jedno nedělní odpoledne bez přítomnosti Leoše, časově jsme se minuli a mně nezbývalo, než si necelou hodinu vystačit s mácháním rukama/nohama, abych dostál přiostřené sázce. Poučen z minula, vzal jsem si s sebou telefon, který umí muzicírovat, a z kapsy vytáhl sluchátka, která k němu výrobce přibalil. Nečekal jsem od nich nějaký oslňující výsledek, v podstatě byly mé představy takřka nulové, avšak jejich zvuková interpretace dokázala podlézt i tak malé ambice. Do třetice všeho dobrého, pomyslel jsem si, dštil síru a za zvuku ne nepodobnému poslouchání sousedova hi-fi přes stěnu a hrneček jsem přetrpěl hodinu a zmizel domů. Do příště si koupím nějaká jiná sluchátka, své uzavřené „sehnhajzry“ (otíkovky) odmítám obětovat, snad se mi podaří sehnat něco, co toxický pot nesežere za dvě vteřiny, bude trochu zvučit a když to rozbiji, finančně nevykrvácím. (Ano, něco „fundamentálního“ jsem dle uvedených kritérií sehnal, po důkladném otestování v uvažované pseudorecenzi zmíním, zda to stojí za to.)

Při další návštěvě mě již čekal Leoš a jeho minulá ďábelská jiskra v oku se vyplnila i s bonusy. Už to nebylo jen líné protahování, ale ten prevít mě nutil skutečně cvičit! Ohýbat se! Dokonce mi dal do ruky dva kusy železa (6 kg… no dobrá, 2× 3 kg!) a nutil mě s nimi dělat všechno možné i nemožné a smál se mému zpocenému čelu při opravování mých křečovitých pohybů.
„Leoši, ty prevíte, měl bys vědět, že pokaždé, když vyslovíš formuli dvojitý pravý úhel, umře koťátko! Opravdu to chceš?“ Pokoušel jsem se hrozit, ale bylo to marné, asi nemá rád koťata. Nu což, věděl jsem, do čeho jdu, má to svou logiku a dříve či později to ocením. Možná. Nyní však stojí naše partnerství na výměně povelů (ze strany Leošovy) za nadávky (ze strany mé).

Podobné tyjátry jsem prožíval každou další návštěvu, ale vždy to bylo trochu jiné, byly mi ukazovány podivné stroje, ještě podivnější cviky na nich, které jsem si musel vyzkoušet, a na mé „To je dobré, mně se stačí podívat.“ nebyl brán zřetel. Taktéž mě bolel kdejaký sval – i ty, o nichž jsem dosud netušil, že je lidské tělo vlastně má. Když jsem se tak nevinně ptal, proč je to pokaždé jiné, dostalo se mi odpovědi, že teprve zjišťujeme nastavení mé pohybové soustavy a to pravé teprve přijde. Nevěděl jsem, zda se mám smát či brečet, kdybych raději držel hubu a žil ve sladké nevědomosti, ale to nejhorší mě teprve čekalo…

Uvědomil jsem si totiž, že mě to svým způsobem začalo i bavit a na nepravidelné návštěvy 2× týdně se tam vzadu, kdesi za mozkem, těším! Ale toto nikdy nikomu nepřiznám, protože se jedná o tak hrozivou věc, před kterou si nemohou být jisty ani pekelné bytosti. Ale dejme tomu, že se tam těším právě proto, že jsem se začal rozhlížet a musím uznat, že je to vlastně všechno jen upocený cirkus. A já sedím v první řadě a zapisuji si!

 


Pošlete svůj názor autorovi
Kdyby mi někdo před rokem dvěma třemi čtyřmi lety řekl, že jednou budu chodit do fitka, kde budu absolvovat rozličné pohybové aktivity s osobním trenérem i bez něj, hystericky bych se mu vysmál.

Číst od první kapitoly …

Twitter @KultTurista

pondělí, 18. únor 2019
„Poctivého nepálí, hloupý to necítí a svině nepřizná.“
A blbec se lekne a rozleje to! (Nic, jen jsem si ohříval k večeři zbytek polévky.) #jentak

neděle, 17. únor 2019
Člověk zajede koupit matraci, aby pak s tím 35kilovým „válcem“ na rameni kráčel do 6. patra. Myslím, že je čas zase cvičit ruce, ramena a střed těla, protože takto to rozhodně nevypadalo.

sobota, 16. únor 2019
Sehnat k sobě „sebevražedného atentátníka“ pro noční horskou „prasečinu“ je stále těžší, tak jsem si šel alespoň „zaběhat“. Letos víceméně poprvé. Vivaldi by měl radost! Výběh na jaře, návrat na podzim, pot jako v létě. A radost z 20km výkonu? Ta je u ledu v zimě. #zpátkydoformy

Sledovat @KultTurista

Reklamní chlívek

TOPlist